Blog

Panele szklane: duży wybór, bez kompromisów

Pięknie zaprojektowana ściana może wnieść do kuchni idealne połączenie prezentacji i praktyczności. Ale jeśli chodzi o dziesiątki różnych dostępnych stylów paneli szklanych, który jest odpowiedni dla Ciebie?

Prawda jest taka, że praktycznie niemożliwe jest pomylenie się z wysokiej klasy, hartowanym szkłem o nienagannej jakości. Dopóki nie koliduje boleśnie z otoczeniem, panel szklany daje  gwarancję, że będzie wyglądać dobrze i służyć ważnemu celowi praktycznemu.

Dzięki wysokiej jakości szkła to naprawdę wybór, bez kompromisów. Niektóre ponadczasowe wzory paneli szklanych naprawdę są uniwersalnie i kompatybilne ze wszystkimi rodzajami wystroju kuchni. Szklany panel kuchenny może być tak subtelny lub imponujący, jak chcesz.

Od klasycznego po kwintesencję współczesności, nie możesz i nie pomylisz się z doborem odpowiedniego wzoru.

szkło do kuchni między meble czarna z liścmi
panel szklany kuchnia styl vintage

Przyciągające wzrok pomysły na panel szklany w kuchni na 2022 rok

Szybka i łatwa w montażu, kreatywna ściana kuchenna może być zaskakująco transformująca. Może zmienić wygląd całej przestrzeni, zapewniając jednocześnie solidną ochronę powierzchni pod spodem.

Piękno szytych na miarę paneli szklanych tkwi w nieograniczonej gamie dostępnych opcji. 

Mając to na uwadze, oto kilka pomysłów na wprowadzenie przyciągającego wzrok panelu do Twojej kuchni w 2022 roku:

Panele szklane retro i vintage.

PK1966
PK1971

W przypadku domów i kuchni w stylu retro zastosowanie panela szklanego vintage może okazać się trafionym rozwiązaniem. Można zaprojektować tak, aby zawierały nieograniczoną gamę kolorów i  wzorów , od elegancko stonowanych do wręcz imponujących. Tylko od Ciebie zależy, w którą stronę pójdziesz, ale retro panel szklany naprawdę jest idealnym tłem dla kuchni wypełnionej nawet nowoczesnymi sprzętami. 

kuchnia lowicz
panel szklany do kuchni abstrakcja

Jasny i odważny wybuch kolorów panela szklanego.

Szklany panel ścienny może być właśnie tym, co wprowadzi do Twojej kuchni mile widziany wybuch koloru. Tam, gdzie kuchnia jest prezentowana w przeważającej mierze w neutralnych odcieniach, dodanie panelu w kontrastowym kolorze może być w sam raz. Kolorowy panel szklany w strategicznym miejscu tworzy centralny punkt dla całej przestrzeni, pięknie dopełniając otaczające kolory i wystrój. Niestandardowe szkło  można wykończyć w niemal dowolnym kolorze, jaki można sobie wyobrazić, więc nie brakuje opcji do przejrzenia.

Wypróbuj marmur na panel szklany, aby uzyskać subtelną elegancję

Panele szklane  z efektem marmuru, drewna lub cegły  łączą subtelną elegancję naturalności z solidną trwałością i przystępną ceną szkła hartowanego. Generalnie panele z efektem kamienia mogą być piękne i wprowadzane do większości rodzajów kuchni klasycznej i współczesnej.

panel szklany kuchnia niebieski marmur
panel szklany do kuchni styl industrialny

Styl industrialny panela szklanego z metalicznym połyskiem złota lub srebra.

Panele ze szkła hartowanego można zaprojektować z dodatkami różnych rodzajów dodatków metalicznych.  Jest to łatwy i skuteczny sposób na wprowadzenie motywu wzornictwa przemysłowego w Twojej kuchni. Panel z hartowanego szkła może wytrzymać temperatury do 300°C, więc nie ma kompromisu w kwestii jakości, jeśli zdecydujesz się na panel z efektem metalicznym.

Opcja panela szklanego ze wzorem geometrycznym.

Panel szklany w kuchni z geometrycznym wzorem może być wyjątkowo przyciągającym wzrok elementem niemal każdej kuchni. Niebo jest granicą, jeśli chodzi o wzory i projekty, więc masz gwarancję, że znajdziesz coś, co będzie pasować do Twojego domu. Geometryczne wzory mogą mieć szczególne znaczenie w kuchni, w której dominują zazwyczaj poziome i pionowe linie.

panel szklany do kuchni wzory geometryczne
panel_szklany_łazienka_nowoczesny_kwiaty

Panel szklany idealny na ścianę w łazience.

Większość konsumentów kojarzy panele z hartowanego szkła instynktownie ze ścianą w kuchni, łącząc solidną ochronę odsłoniętych powierzchni z niezaprzeczalnym walorem wizualnym. 

Mimo to praktyczne i wizualne zalety paneli szklanych nie ograniczają się w żaden sposób do kuchni. Odporna na wilgoć i łatwa w czyszczeniu szklana ściana tylna może ożywić także Twoją łazienkę.

Panel szklany to zasadniczo duża szklana płytka, którą można wyprodukować w dowolnym wymaganym kształcie, rozmiarze i konfiguracji. Można go zamontować na prawie każdej istniejącej powierzchni jako przezroczysty panel lub wykończyć w dowolnym kolorze lub wzorze, aby uzupełnić otoczenie.

Szkło hartowane jest około pięć razy mocniejsze niż zwykłe szkło, dzięki czemu idealnie nadaje się do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, takich jak łazienka. Jest nie tylko naturalnie wodoodporny, ale także w 100% nieporowaty. Dzięki temu powierzchnia szklanego panelu jest bezbłędnie higieniczna, zapobiegając gromadzeniu się zarazków, bakterii, pleśni, pleśni i wirusów.

Utrzymanie szkła hartowanego w czystości i higienie jest tak proste, jak czyszczenie każdej innej szklanej powierzchni w domu. Wystarczy spryskać go wybranym środkiem antybakteryjnym, szybko go przetrzeć i gotowe.

Może to być szczególnie korzystne w łazienkach, gdzie utrzymanie czystości i warunków sanitarnych to praca na cały etat. Chroniąc ściany łazienki dużą szklaną osłoną (lub kombinacją kilku osłon), odciążasz siebie i swoją rodzinę.

Wszystko dzięki eleganckiej i wyrafinowanej instalacji, która jest łatwa w montażu i może mieć nieograniczoną żywotność.

Powierzchnia szklanego panelu jest całkowicie odporna na tłuszcz, brud, bakterie i wodę. Jest to powierzchnia nieporowata, której nic nie może przeniknąć. Oznacza to, że szklany panel nie tylko odstrasza wszystko, od zarazków, przez bakterie, aż po wirusy, ale również można go czyścić w higieniczny sposób przy użyciu prawie każdego domowego środka czyszczącego. Od czasu do czasu wystarczy szybkie przetarcie, aby utrzymać szkło w sanitarnej czystości. 

panel szklany do łazienki kobieta w kwiatach