Czy panel szklany do kuchni to dobry wybór ?

Zaplanowaliście już nowa kuchnię, ale zastanawiacie się co najlepiej sprawdzi się nad blatem ? Powszechnie stosowane w przeszłości płytki ceramiczne spotykają się dzisiaj z olbrzymią konkurencją innych materiałów jak fototapety, farby zmywalne, płyty MDF czy panele szklane. Każde z tych rozwiązań może być trafione i spełnić oczekiwania gospodarza kuchni. 

Fototapety są na pewno najkorzystniejszym cenowo rozwiązaniem, ale ich żywotność jest ograniczona. Nawet najlepsze materiały po prostu starzeją się i tracą swój urok. Zaleta jest to, że można zastosować dowolny wzór i dopasować go do swoich preferencji i gustu. 

Producenci farb reklamują swoje wyroby jako zmywalne, ale jednak kuchnia to miejsce gdzie łatwo o zabrudzenia, które mimo wszystko trudno usunąć. W swojej praktyce nie spotkaliśmy kuchni, której ściana nad blatem zabezpieczona farbą długo pozostała estetyczna.

Płyty MDF są dzisiaj bardzo dobrej jakości, lecz jednak z upływem czasu mogą pojawiać się zarysowania. Wadą jest również to, że producenci zazwyczaj oferują kilka wzorów o jednolitej strukturze drewna lub imitacje kamieni naturalnych.

Panele szklane do kuchni pojawiły się wraz z rozwojem technologii zdobienia szkła. Uzupełniły ofertę płytek ceramicznych i farb. Dzisiaj zyskują coraz bardziej na popularności. 

Powierzchnia szklanego panelu jest całkowicie odporna na tłuszcz, brud, bakterie i wodę. Jest to powierzchnia nieporowata, której nic nie może przeniknąć. Oznacza to, że szklany panel nie tylko odstrasza wszystko, od zarazków, przez bakterie, aż po wirusy, ale również można go czyścić w higieniczny sposób przy użyciu prawie każdego domowego środka czyszczącego. Od czasu do czasu wystarczy szybkie przetarcie, aby utrzymać szkło w sanitarnej czystości. Nie ma się także martwić o grzyby i bakterie, które mogłyby rozwijać się w kuchni na płytkach ceramicznych. Niewątpliwą zaletą jest również to, że możliwości wzornicze są praktycznie nieograniczone i z łatwością można zaspokoić każdy gust.

Pięknie zaprojektowana ściana może wnieść do kuchni idealne połączenie prezentacji i praktyczności. Ale jeśli chodzi o dziesiątki różnych dostępnych stylów paneli szklanych, który jest odpowiedni dla Ciebie?

Prawda jest taka, że praktycznie niemożliwe jest pomylenie się z wysokiej klasy, hartowanym szkłem o nienagannej jakości. Dopóki nie koliduje boleśnie z otoczeniem, panel szklany daje  gwarancję, że będzie wyglądać dobrze i służyć ważnemu celowi praktycznemu.

Dzięki wysokiej jakości szkła to naprawdę wybór, bez kompromisów. Niektóre ponadczasowe wzory paneli szklanych naprawdę są uniwersalnie i kompatybilne ze wszystkimi rodzajami wystroju kuchni. Szklany panel kuchenny może być tak subtelny lub imponujący, jak chcesz.

Od klasycznego po kwintesencję współczesności, nie możesz i nie pomylisz się z doborem odpowiedniego wzoru.

panele szklane do kuchni wzory
panele szklane do kuchni wzory