Potrzebujesz pomocy ?

Najczęściej zadawane pytania

Jest to duży kawałek szkła, umieszczony z tyłu kuchenki, płyty kuchennej, kuchenki lub zlewu, aby chronić ścianę przed zachlapaniem, plamami, parą i ciepłem.

Standardowo wykonujemy panele szklane ze szkła 4 mm. Na życzenie stosujemy też szkło 6 mm, grubsze szkła raczej nie są stosowane do produkcji paneli szklanych na ścianę w kuchni czy w łazience.

Wykonujemy panele szklane na dowolny wymiar z dokładnością +1/-2 mm

Szkło przykleja się na kleju szklarskim. Montaż można podejrzeć na filmiku pod linkiem :

Grafika na panel szklany aplikowana jest metodą zgrzewania próżniowego. Cały proces zajmuje około 2 godzin, kiedy to szkło, grafika oraz lepidła chemiczne podgrzewa się stopniowo do temperatury 120 stopni. Po wystudzeniu grafika jest zespolona ze szkłem, podobnie jak zespalane są szyby do użytku przemysłowego. Pod poniższym linkiem można podejrzeć proces produkcyjny:

Wykonujemy otwory na gniazdka o średnicy 7 cm. W przypadku kilku gniazdek otwory łączone są w jeden otwór o kształcie „stadionu”.

Szkło hartowane musi być bezwględnie stosowane przy instalacji za kuchenką gazową. Zaleca się również hartowanie szkła, gdy w szkle będą nacięcia wewnętrzne lub otwory na gniazdka. W pozostałych przypadkach można stosować szkło niehartowane.

Jeżeli szkło jest niehartowane można je obrabiać. najlepiej jednak jak zrobi to szklarz, który posiada odpowiednie narzędzia i wiedzę jak obrobić szkło. Hartowane panele nie mogą być już w żaden sposób obrabiane.

Tak, oferujemy klej szklarski w cenie 50,00 zł za jedną tubkę.

Jedna tubka przeznaczona jest na mocowanie 1 m2 szkła.

Podpowiedź znajdziesz na krótkim filmiku pod linkiem:

Panel szklany może być również jednobarwny. Możemy wykonać dowolny kolor. 

Należy brać pod uwagę, że każde urządzenie inaczej wyświetla kolory. Każde ma inną kartę graficzną, inaczej ustawiony kontrast, jasność itd. Wystarczy porównać to samo zdjęcie na dwóch róznych monitorach i stwierdzimy, ze oba obrazy będą się różniły. Ponadto trzeba pamiętać , że ekran wyświetla obraz w formie światła. Piksele to tysiące „małych żaróweczek” które tworzą obraz. Panel szklany odbija światło z otoczenia. To tak samo jakby porównać żarówkę np. białą zapaloną (tak jak obraz na monitorze) i zgaszoną (jak panel szklany)

Możemy przygotować próbkę 10 cm x 20 cm. Oczekujemy jednak opłaty w kwocie 100,00 zł, która zostanie zwrócona w momencie realizacji zamówienia. 

Specjalne zabiegi nie są wymagane. Podłoże musi być w miarę równe. Klej do paneli szklanych sprawdza się przy każdego rodzaju podłożach. Może to być tynk, płyta gipsowo kartonowa, surowa ściana, płyta meblowa, a nawet płytki ceramiczne.

Można z powodzeniem przykleić panel szklany bez demontażu istniejących płytek.

Nasze panele szklane są zupełnie niechłonne, mogą być nawet zanurzone w wodzie np. jako ścianka ozdobna w akwarium.

Największy format może mieć rozmiar 290 cm x 150 cm.

Oferujemy usługi pomiaru i montażu w obrębie Katowic i w promieniu do 50 km w cenie 400,00 zł. Cena obejmuje transport, kleje, pomiar i montaż. 

Panele szklane wysyłamy bezpiecznie zapakowane w grube płyty Honeycomb. Należy jednak mieć na uwadze, że koszty dostawy przesyłek o sporych gabarytach mogą być kosztowne. Wysyłka np panelu szklanego do łazienki o wymiarach 240 cm x 100 cm kosztuje 500,00 zł. To cena opakowania (palety oraz Honeycombu) i opłat transportowych. Najbardziej korzystne cenowo są paczki o mniejszych gabarytach np. 70 cm x 120 cm. Możemy je nadać w cenie 80,00 zł. Ze względów kosztowych wielu klientów decyduje się zatem na podział dużych paneli szklanych na mniejsze elementy. W jednej paczcie można zapakować dwa elementy. Jak wygląda panel łazienkowy sporych rozmiarów, ale połączony z dwóch elementów można zobaczyć na filmiku pod linkiem:

Ostatnie ujęcie to panel łązienkowy łączony.

Nasze panele szklane są w 100% nieprzezierne. Na życzenie możemy wykonać szkło do podświetleń, stosujemy do tego specjalny materiał.

Standardowo grafika na szkle jest całkowicie nieprzezierna. Możemy jednak wykonać panel szklany przeznaczony do podświetlenia. Cena jest o 50,00 zł wyższa za 1m2 szkła.

Dokładność wykonania wynosi +1/-2mm.

Standardowo wykonanie paneli szklanych zajmuje nam 7 dni roboczych. Przytrafiają się jednak czasami nieprzewidziane okoliczności jak jakaś wada technologiczna, wtedy produkcja danego elementu musi być powtórzona, co wydłuża czas realizacji. Nie są to częste przypadki, ale przy planowaniu swojego remontu lepiej zaplanować dłuższy horyzont czasowy na realizację zamówienia paneli szklanych.

Nasze panele szklane po ewentualnym rozbiciu w ogóle się nie rozpadają. To największa zaleta naszej technologii.

Wszystkie zamówienia paneli szklanych robionych wg specyfikacji klienta, pod jego indywidualne potrzeby nie podlegają  zwrotom. Dlatego przed realizacją jesteśmy w stanie wyjaśnić wszystkie wątpliwości łącznie z dostawą próbki wzoru lub przyznać , że np nie jesteśmy w stanie spełnić oczekiwań klienta.

Projekt graficzny to jedna z najważniejszych kwestii w początkowej fazie konsultacji. Wykonujemy w ramach zapytania nieodpłatnie projekty 3 wskazanych wzorów. Jeżeli klient życzy sobie umieszczenia tych projektów na zdjęciach jego realnej kuchni, to również oferujemy taką pomoc. Prosimy jednak o przesyłanie fotek bez przedmiotów pomiędzy blatem i szafkami górnymi, gdyż to mocna utrudnia pracę garfikom.

Możemy zaaplikować na panel szklany dowolna grafikę, również przesłaną przez klienta. Należy jednak ze względów estetycznych pamiętać, że fotka musi mieć wysoką rozdzielczość oraz proporcjami pasować do planowanych wymiarów panelu szklanego. Nie można np estetycznie dopasować pionowego zdjęcia wierzy Eifla do panelu kuchennego panoramicznego. Należy również mieć na uwadze, że fotki skopiowane z internetu w ogóle nie posiadają parametrów do produkcji w dużym formacie. Jedynie zdjęcia z banku zdjęć lub własnego aparatu będą odpowiednie.

Każda grafika może zostać zmodyfikowana kolorystycznie, ale nie są to nieograniczone możliwości.  Najlepiej za każdym razem podesłać fotkę ze swoim życzeniem, a dokonamy oględzin, czy modyfikacja zgodnie z życzeniem jest możliwa.