Jakie trendy wzornicze notujemy w 2023 roku?

panel szklany do kuchni suszone trawy i kwiaty

Dziś kuchnia stała się ważnym ośrodkiem życia domowego, w którym nie tylko przygotowuje się posiłki, ale także spędza się czas z rodziną i przyjaciółmi. Wielu planuje w tym roku wykończenie swojego mieszkania lub remont kuchni. Jakie zatem kuchenne panele szklane będą poszukiwane w 2023 roku ?

Coraz wyraźniejszym trendem są kolory czerni w kuchni zmiksowane ze złotymi dodatkami jak uchwyty, baterie zlewozmywakowe, stojaczki czy wieszaczki. W takiej kuchni pięknie prezentują się panele szklane o czarnym tle i wzorem, w którym przewija się również kolor imitujący złoto. Niestety technologia nie pozwala na druk odblaskowego złota (a szkoda),

ale niektórzy producenci  jak np. nasza firma może przyozdobić panel szklany w kuchni delikatnym brokatem w różnych odcieniach. Refleksy światła i połyski brokatu sprawiają, że mamy poczucie ekskluzywności pomieszczenia. 

 W 2023 roku graficzne wzory pojawią się również w kuchni. Mogą to być dodatki z motywami kwiatowymi, kawy, sentymentalnymi widokami lub abstrakcyjnymi. Szklane panele z tego typu wzorem to świetny sposób na wzbogacenie aranżacji kuchni o ciekawy element dekoracyjny. W minimalistycznej kuchni świetnie prezentują się szklane panele z jednym dużym motywem graficznym. 

 W 2023 roku część konsumentów nadal będzie podążać  za trendem minimalizmu. W ich kuchniach pożądane będą  proste, geometryczne kształty i neutralna kolorystyka. Meble kuchenne wykonane są w jednolitej kolorystyce, bez zbędnych ozdób i dekoracji. Do takiej aranżacji idealnie nadają się panele szklane o jednolitej kolorystyce jak biel, szarość, czerń czy beż. Tak prosty wzór dodaje kuchni prostoty i sprawia, że ​​wygląda ona nowocześnie i ponadczasowo. 

W 2023 roku również zaobserwujemy tendencję do powrotu do natury. W kuchni pojawiają się meble o strukturze drewna mieszane z bielą lub czernią.  Do tego typu wnętrz doskonale sprawdzą się panele szklane z naturalnymi wzorami, takimi jak delikatne kwiaty w stonowanych kolorach, drewno czy kamień. Dzięki nim kuchnia wygląda jak naturalne, przytulne miejsce, w którym można się zrelaksować. 

 

Era cyfryzacji sprawia, że część nabywców rozkochała się we wzorach 3D, które dają iluzję przestrzeni. Nasza firma notuje coraz więcej zapytań o takie wzory, dlatego nasi graficy tworzą aktualnie wzory, które spełnia oczekiwania zgłaszających takie zapotrzebowanie konsumentów. 

 W 2023 roku kolory będą odgrywać ważną rolę w projektowaniu kuchni. Nowoczesne kolory są szczególnie intensywne, na przykład czerwony, granatowy lub amarantowy. Takie panele szczególnie pasują do szarych lub białych frontów kuchennych. Aby jednak uniknąć przesytu intensywne kolory nie powinny dominować na wzorze szkłą w kuchni. Odwrotnie, przy kolorowych frontach meblowych sprawdzą się panele szklane w jasnych kolorach, takich jak biel, szarość czy beż, Dzięki temu można zachować harmonię i równowagę we wnętrzu pomieszczenia. 

Nasza firma notuje nieznaczny spadek zainteresowania wzorami modnymi przed laty abstrakcjami, które już chyba nieco opatrzyły się w kuchniach. ewidentnie zastąpiły je wzory geometryczne. Szczególnie ulubionym jest hexagon w wielu odmianach kolorystycznych. 

Podsumowywując, rok 2023 nie przyniesie rewolucyjnych zmian, zmienią się tylko nieznacznie popularne kolory.