Jakie panele szklane dla stylu loftowego w kuchni?

 

Wnętrza industrialne zostały pokochane przez świat. Wprawdzie we wnętrzach pojawia się od kilku lat ale za kolebkę tego industrialnego trendu uważa się dzielnice Nowego Yorku Soho. Skupiało tam się życie artystyczne  w starych opuszczonych fabrykach, gdzie muzycy, malarze i inni artyści przerabiali stare fabryki na mieszkania i pracownie. W ślad za nimi poszli inni mieszkańcy a styl loftowy rozprzestrzenił się na cały świat. Dlaczego ten styl stał się tak popularny? Z pewnością przyczyniła się do tego multikulturowość oraz niebywała atmosfera i synteza historii z nowocześnością.

panel szklany styl loftowy
panel szklany cegla w stylu loft

Jak wprowadzić szczyptę stylu loftowego do kuchni i jak pogodzić go z innymi stylami?

Cechą industrialnego charakteru wnętrza są elementy, które można znaleźć w starych fabrykach : beton, cegła, metalowe szprosy, kable na wierzchu. Kuchnie w tym stylu wybierają prawdziwi indywidualiści i entuzjaści odważnego wzornictwa. W mieszkaniach, które mają mniejsze pomieszczenia wystarczy wyburzyć ściany działowe i sama kuchnia połączona z salonem nada już industrialnego szlifu.

Kluczowym elementem stylu loftowego są materiały wykończeniowe, surowe faktury tynku, betonu, metalu, drewna i cegły. Można popuści wodze swojej wyobraźni i stworzyć kombinacje wszystkich tych materiałów, ale ważne żeby nie przesadzić. Nie można się jednak obejść bez niekwestionowanej królowej stylu industrialnego czyli stali w kolorze czarnym. Wszelkie dodatki, relingi, okap, uchwyty są popularnymi elementami tego fabrycznego stylu. Do tego wszystkiego trzeba dobrać odpowiedni panel szklany, który pozwoli na nienaganne utrzymanie w czystości obszarów, które najczęściej narażone są na zabrudzenia. 

panel szklany w stylu loft
panele szklane w stylu loft