Styl klasyczny, modern classic, modern farmhouse i skandynawski w panelach szklanych.

          Jeżeli zastanawiacie się jaki styl do Was pasuje i nie wiecie jaki wzór wybrać na panel szklany w kuchni to najważniejsze abyście się dobrze z nim czuli. W tym artykule przedstawię 4 różne style i wzory  paneli szklanych, które mogłyby pasować do takich wnętrz. 

Osoby przywiązane do tradycji preferują styl klasyczny, który  może przybierać różne formy, ale przede wszystkim cechuje go harmonia i elegancja. Charakterystyczne cechy takiego wystroju to mosiężne żyrandole, obrazy i lustra w rzeźbionych ramach, ozdobne świeczniki, karafki, kryształowe wazony. Styl ten głównie dominuje w dużych rezydencjach i domach, co nie oznacza, że brak jest miłośników w mieszkaniach w bloku. Dominującym kolorem jest drewnopodobny brąz a meble kuchenne charakteryzują się delikatnie zdobionymi frontami i uchwytami ozdobnymi.

wnetrze klasyczne

Decydując się na panel szklany w kuchni klienci wybierają wzory z drewnem w tle, z fotkami tradycyjnych przedmiotów. 

Panele szklane w stylu klasycznym
wnetrze w stylu modern classic

Osoby, które obawiają się przesady z dodatkami klasycznymi upodobały sobie styl modern classic, to takie połączenie tradycji i nowoczesności. Taki wystrój stosunkowo często pojawia się w mieszkaniach. Dominującymi kolorami jest biel, beż i jasne kolory np błękitu. Dodatki zdobiące są zazwyczaj złote srebrne lub czarne. Materiały wykończeniowe są zazwyczaj naturalne, drewno, kamień , marmur, co nadaje wnętrzom elegancję. Układa się je na podłogach i ścianach.

Również na ścianie w kuchni między meblami mogą zagościć panele szklane ze wzorem kamienia naturalnego co fajnie harmonizuje z całym wnętrzem 

Panele szklane w modern classic

Wiele osób przemyca do swoich wnętrz sielskie elementy ludowe kojarzące się ze wsią. Taki styl nazywany jest modern farmhouse. Bazuje on na wiejskich inspiracjach w połączeniu ze współczesną stylistyką. Kto lubi taki klimat chętnie połączy elementy białe z czerwienią lub cegłą. Charakter wiejski nadają w takim wnętrzu elementy surowego drewna, celowa niedoskonałość u surowość.

wnetrze modern farmhouse

Sielski charakter pomieszczenia mogłyby nadać między innymi poniższe wzory paneli szklanych.

panele szklane do kuchni w stylu sielskim 1

 

Od kilku lat wnętrza zawojował styl skandynawski. Chyba głównie sieć sklepów Ikea przyczyniła się do zamiłowania aranżacji mieszkań i domów w prostocie jasności i przytulności. Skandynawowie preferują kolory jasne, naturalne materiały wykończeniowe, bielone drewno, i ograniczoną ilość akcentów i wzorów, tak aby wnętrza wyglądały na przestronne. Przełamaniem prostoty są często barwne akcenty w postaci np odważniejszych kolorów poduszek. W kuchni prostotę mebli może podkreślić panel szklany ze wzorem przełamujący równowagę całości i podkreślić piękno pomieszczenia. 

wnetrze styl skandynawski

Kto lubi taki charakter wnętrz nie powinien przejść obojętnie obok poniższych wzorów paneli szklanych. 

panele szklane do kuchni w stylu skandynawskim 1